Zpět

Optimalizace IT procesů

Registrační číslo: CZ.1.04/4.1.00/59.00006

 


Projekt má úzkou vazbu na žadatelem realizované projekty, kdy dokonce z části využívá výstupu jednoho z projektů podaných v rámci výzvy č. 48 OPLZZ se zaměřením na optimalizaci procesů SFŽP. Výstupy budou využity při návrhu modernizace a zefektivnění v oblasti bezpečnosti ICT a informací organizace.


 


Cílem projektu je zejména analyzovat aktuální stav bezpečnosti informací a ICT, bezpečnosti procesů a technického nastavení informačních systémů, zmapovat informační a ICT aktiva, identifikovat rizika a nalézt slabá místa v zabezpečení ICT a navrhnout taková optimalizační opatření, která povedou k maximálnímu využití stávajících procesů a technologií.


 


Projekt se skládá z na sebe navazujících klíčových aktivit, které předurčují strukturu výstupu, kterým je zavedený systém bezpečnosti v oblasti ICT a informací.


 


Předmětem projektu bude zajištění služeb v oblasti bezpečnosti informací a ICT, tj. provedení analýzy rizik, implementace opatření a nového systému bezpečnosti informací a ICT, včetně zpracování bezpečnostní dokumentace,


 


Obecná struktura plánovaných činností:


 




  1. Řízení a administrace projektu




  2. Provedení analýzy bezpečnosti v oblasti ICT a bezpečnosti informací




  3. Implementace opatření a nového systému bezpečnosti ICT




 


Realizaci projektu bude mít na starosti projektový tým sestavený z klíčových zaměstnanců zařazených do projektu v souladu s popisem zapojení členů realizačního týmu. Náplní členů realizačního týmu je především zajištění součinnosti a spolupráce s budoucím externím dodavatelem, který řeší podstatnou část realizace projektu definovanou obsahem jednotlivých realizačních aktivit projektu.


 


Projekt má dopad především dovnitř organizace, ale zprostředkovaně zvyšuje nejen kvalitu, ale i přidanou hodnotu z realizovaných služeb směrem k jejich uživatelům. Projekt má tedy pozitivní vazbu na technologie, úředníky, organizace i finance. Na občany a legislativu má vazbu spíše neutrální.


 


Udržitelnost projektu bude zajištěna vlastními kapacitami žadatele, což je dáno i věcným obsahem klíčových aktivit.


 

Kdy, kde, pro koho

  • Termín realizace: 1. 9. 2011 - 30. 4. 2015
  • Cílová skupina: Projekt má dopad především dovnitř organizace, ale zprostředkovaně zvyšuje nejen kvalitu, ale i přidanou hodnotu z realizovaných služeb směrem k jejich uživatelům. Projekt má tedy pozitivní vazbu na technologie, úředníky, organizace i finance. ; ; ; Struktura cílové skupiny:; - SFŽP ČR - zde je klíčové zajistit zvýšení kvality v oblasti bezpečnosti informací a ICT. SFŽP je zapojen jako nositel projektu,; - vedoucí zaměstnanci SFŽP - jejich cílem je získat efektivní nástroje pro potřeby řízení bezpečnosti informací a ICT a sledování výkonnosti a účinnosti realizovaných opatření,; - ostatní zaměstnanci SFŽP ČR - jejich cílem je minimalizace administrativní zátěže a jasné vymezení kompetencí a odpovědností.; ; Cílová skupina bude do realizace projektu zapojena přímo především prostřednictvím vzdělávacích kurzů. Cílová skupina je vnímána v maximální možné míře podrobnosti a je definována včetně krajských pracovišť. Je předpoklad, že projekt bude mít dopad na všechny zaměstnance SFŽP, kterých po započítání průměrné míry fluktuace bude celkem 400.; Do realizace projektu se zapojí i zaměstnanci SFŽP mající na starosti ICT, Odbor lidských zdrojů, Oddělení interního auditu, Odbor legislativy, Samostatné oddělení kontroly, což je předpoklad zapojení celkem 100 osob.

Příjemce

  • Státní fond životního prostředí
  • IČ: 00020729
  • Sídlo:
    • Ulice: Kaplanova
    • Číslo popisné: 1931/1
    • Městská část: Chodov
    • Město: Praha
    • Kraj: Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky
    • PSČ: 14800
  • http://www.sfzp.cz

Financování (v Kč)

Operační program Zaměstnanost


Více informací o projektu


 
16. 10. 2018