Zpět

Podnikání jako flexibilní forma uplatnění na trhu práce

Registrační číslo: CZ.1.04/3.4.04/76.00114

STĚŽEJNÍ AKTIVITY PROJEKTU


Informační schůzky „Chcete začít podnikat?“


- prezentace projektu pro potencionální účastníky/ce s cílem seznámit je s projektovými aktivitami, přínosem projektu a možnostmi zapojení do projektu,


- informační schůzky budou realizovány skupinově, případně individuálně ve spolupráci s kontaktními pracovišti ÚP ČR a ve spolupráci s mateřskými a rodinnými centry Libereckého kraje.


Balíček produktů pro rozjezd podnikání, část I.


- poradenský program zaměřený na rozjezd podnikání, sestává se z šesti povinných modulů – tematických celků:  Úvod/SWOT analýza,  Průzkum trhu,  Finanční plánování,  Podnikatelský plán a jeho zpracování,  PR a marketing,  Obsluha PC (příprava webových stránek),


- celkem 13 setkání/dní po 6 vyučovacích hodinách, součástí poradenského programu jsou individuální konzultace k danému tématu pro každého účastníka/ci.


Balíček produktů pro rozjezd podnikání, část II.


- povinně volitelný poradenský program, sestává se z pěti tematických modulů, každá zapojená osoba volí min. dva moduly z nabízených:  Legislativní rámec podnikání v ČR,  Daňová evidence,  Rozvoj komunikačních dovedností,  Rozvoj obchodních dovedností,  Slaďování rodinného a pracovního života,


- celkem 10 setkání/dní po 6 vyučovacích hodinách, součástí každého modulu jsou individuální konzultace k danému tématu.


Podpora po rozjezdu podnikání


- prevence neúspěchu začínajících podnikatelů/podnikatelek,


- podpora začínajících podnikatelů/podnikatelek po zahájení samostatně výdělečné činnosti,


- každá osoba zapojená do projektu může po zahájení své podnikatelské činnosti využít až po dobu osmi měsíců možnosti odborných konzultací s experty na oblast: právo, daně, marketing a komunikace.


DOPOROVODNÉ AKTIVITY PROJEKTU


Workshopy Dobré praxe v podnikání“ a „Rodina není překážkou podnikání“


- setkání zapojených osob s úspěšnými podnikateli/podnikatelkami, resp. s odborníky na gender problematiku a problematiku slaďování rodinného a pracovního života,


- v průběhu realizace projektu celkem čtyři workshopy, vždy jeden workshop v každém okrese Libereckého kraje.


Besedy „Nebojme se podnikat“


- besedy určeny osobám navracejícím se z rodičovské dovolené na trh práce,


- plánováno 12 besed po celou dobu realizace projektu,


- besedy budou probíhat v mateřských a rodinných centrech v celém Libereckém kraji,


- cílem je předat osobám navracejícím se na trh práce cenné informace o zahájení samostatně výdělečné činnosti jako možnosti profesního uplatnění.


Centrum podpory podnikání


- praktická podpora začínajícím podnikatelům/podnikatelkám v podobě zázemí pro jejich aktivity (vybavená kancelář, včetně technického zázemí).


Přímá podpora účastníků/účastnicím projektu


- příspěvek na dopravu,


- příspěvek na hlídání dětí a závislých osob (v odůvodnitelných případech po schválení a předložení dokladu o zaplacení hlídání),


- přímou podporu je možné nárokovat u aktivit: Balíček produktů pro rozjezd podnikání – část I. a část II., workshopy „Dobré praxe v podnikání“ a „Rodina není překážkou v podnikání“.

Kdy, kde, pro koho

  • Termín realizace: 1. 6. 2012 - 31. 5. 2014
  • Cílová skupina: Uchazeči/ky o zaměstnání (pečující o dítě do 15 let); - dlouhodobě nezaměstnané ženy (pro účel podpory se rozumí nezaměstnanost delší než 6 měsíců),; - muži v obdobné situaci jako ženy s malými dětmi.; ; Zájemci/kyně o zaměstnání (pečující o dítě do 15 let); - ženy ohrožené nezaměstnaností (vracející se po RD na trh práce, ve výpovědní lhůtě a v obdobných situacích),; - ženy začínající podnikání a vykonávající samostatně výdělečnou činnost,; - muži v obdobné situaci jako ženy s malými dětmi.

Příjemce

  • Spirála Turnov, o.s.
  • IČ: 22883517
  • Sídlo:
    • Ulice: Dělnická
    • Číslo popisné: 243
    • Městská část: Semily
    • Město: Semily
    • Kraj: Liberecký kraj
    • PSČ: 51301

Financování (v Kč)

Operační program Zaměstnanost


Více informací o projektu


 
16. 10. 2018