Zpět

Second hand SECOND HELP

Osoby se zdravotním postižením patří často mezi ty, kdo nemohou dlouhodobě najít práci. V plzeňském regionu mají možnost pracovat například v tréninkové kavárně nebo čajovně Kačaba. Obecně prospěšná společnost „Možnosti tu jsou“ (MTJ) ale hledala další způsob, jak je zaměstnat. Nakonec připravila projekt s názvem „Second Hand SECOND HELP“.

V červenci 2010 zahájila obecně prospěšná společnost „Možnosti tu jsou“ další úspěšný projekt financovaný z evropských peněz. Jeho podstatou je poskytnout pomoc lidem se zdravotním a zejména mentálním postižením.

V jeho rámci vznikla nová provozovna, ve které dnes pracuje 15 zaměstnanců s handicapem a několik dalších pracovníků. „Projekt reaguje na potřebu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním znevýhodněním v oblasti práce v plzeňském regionu. Naše společnost se navíc potýká s nezájmem firem zaměstnávat absolventy programu pracovní rehabilitace, který poskytujeme. Proto jsme se odhodlali k tomuto kroku. Budeme tak moci nabídnout účastníkům projektu komplexní služby,“ objasňuje důvody k vypracování projektu jeho koordinátor Eduard Řezníček.

Peníze jsme získali na první pokus dobře připraveným projektem. Ke schválené částce jsme navíc investovali do rekonstrukce a vybavení prodejních prostor několik set tisíc korun,“ doplňuje Eduard Řezníček.

Společnost získala z EU více než 4,6 milionu Kč. V červenci 2010 začali realizátoři projektu hledat vhodné prostory. Následovaly stavební úpravy objektu a na podzim otevření nového obchodu.

Výsledkem projektu není jen vytvoření nových pracovních míst pro ty, kteří se potřebují zařadit do běžné společnosti a kterým pravidelná a placená činnost dodává tolik potřebnou sebedůvěru, ale také praxí ověřený model sociální firmy, který může společnost „Možnosti tu jsou“ rozšiřovat dále, např. formou franšízy.

 

Příjemce

Možnosti tu jsou o.p.s.

Název

Second hand SECOND HELP

Operační program

OP LZZ

Zahájení

1. 7. 2010

Ukončení

30. 6. 2012

Náklady

4 682 641,20 Kč

Číslo

CZ.1.04/3.1.06/30.00078

Web

http://www.moznostitujsou.cz

 


Otevřít galerii
 
6.6.2018