Zpět

INTELIGENTNÍ VZDÁLENÝ DOHLED

Také jste si už někdy zapomněli vzít léky ve správný čas? Řešíte tuto věc i třeba u vašich blízkých? Užití léku ve špatnou dobu, neužití léků nebo užití nadměrného množství léku vede ke zdravotním komplikacím. S řádným užíváním může pomoci inteligentní lékovka nebo služba voicebot – jde o nástroje, které připomenou nebo ověří užití léku ve správný čas.

Výsledky projektu po ukončení realizace: 

Projekt Medibox reagoval na problematiku správného užívání předepsané medikace staršími lidmi. To je klíčové pro udržení dobré zdravotního stavu a ve značné míře přispívá ke schopnosti člověka zvládat samostatný život. Řada lidí užívá léky nesprávně, například je zapomínají užít, užijí je v jinou denní dobu nebo množství, než mají. V projektu se podařilo rozpracovat prototyp chytré lékovky, která upozorňuje člověka, že je potřeba si lék vzít, a tato služba byla rozšířena o voicebota, což byla chatovací umělá inteligence, která v rámci rozhovoru ověřovala mimo jiné správné užité léků. Projekt ukázal, že oba tyto produkty vedou k lepšímu užívání léků, přičemž služba voicebota funguje v tomto smyslu lépe.

Název projektu

INTELIGENTNÍ VZDÁLENÝ DOHLED 

Číslo projektu 

CZ.03.03.01/00/22_021/0001483

Výzva 021  Inkubační fáze vývoje řešení

Příjemce

Direct people

Realizace projektu

1. 5. 2023 - 3. 11. 2023

Web

www.directpeople.com/directly/chytry-davkovac-leku-a-kontrola-spravne-medikace-pomoci-ai-voicebota-muze-byt-game-changerem-v-peci-o-seniory