Menu
Dobrý den,
ve specifických pravidlech je uvedeno, že podporu je možné poskytnout pouze za dobu vzdělávání, za kterou je zaměstnanci vyplacena mzda/plat. Je tedy nutné, aby vzdělávání probíhalo v pracovní době, za kterou zaměstnanec pobírá mzdu? Týká se to obou příspěvků - tedy na vzdělávání i mzdového? Nebo je možné příspěvek na vzdělávání čerpat i v případě, že kurz probíhá mimo pracovní dobu a zaměstnanec za tuto dobu nepobírá plat?
Děkuji a přeji hezký den.
Lucie Veselá
Dobrý den,
podporu je možné poskytnout pouze za dobu vzdělávání, za kterou je zaměstnanci vyplacena mzda/plat či v případě, kdy se jedná o překážky na straně zaměstnance dle § 205 zákoníku práce, je mu vyplacena náhrada mzdy/platu. Za dobu vzdělávání, za kterou zaměstnanec mzdu/plat neobdržel, nelze nárokovat k proplacení ani jednotku Vzdělávání, ani jednotku Mzdový příspěvek. Pravidlo se týká obou jednotek.
S pozdravem
Jitka Vránová
Komentáře k otázce