Zpět

Mějte rádi svoje tělo

Dnešní doba je posedlá dokonalostí. Z titulních obálek módních časopisů i z televizních pořadů se na nás usmívají dokonalé ženy s dokonalým tělem. A pokud si v některých obchodech zaměřených na módu chcete pořídit sukni ve velikosti vetší než 40, dozvíte se od hubených prodavaček, že tyto rozměry rozhodně nevedou.

„Cílovou skupinou jsou osoby regionu Jihomoravského kraje s poruchami příjmu potravy (mentální anorexie a bulimie, záchvatovité přejídání), starší 15 let,“ uvádí autorky projektu na webových stránkách. „Předmětem projektu je realizace specializované, motivačně a komunitně orientované psychosociální podpory nemocným mentální anorexií, bulimií nebo záchvatovitým přejídáním“.

Zdravý rozum velí jíst, když máme hlad. Ale co když člověk podlehne diktátu módy a nesoudného okolí? Co když přestane jíst úplně, aby náhodou nepřibral? Po internetu kolují řady fotek vychrtlých postav žen, které podlehly nemoci naší moderní doby – mentální anorexii.

Poruchami příjmu potravy se už osmým rokem zabývá občanské sdružení Anabell, které svým klientkám a klientům nabízí pomoc a podporu. Také proto jeho provozovatelky spustily v dubnu 2009 tříletý projekt financovaný z evropských peněz. V rámci projektu probíhají specifické programy, které mají posílit motivaci téměř tisícovky osob k léčbě. Podstatné je, že během uzdravovacího procesu nebudou muset do nemocnice, ale povedou co nejobvyklejší způsob života v domácím prostředí. Budou mít možnost nadále pracovat nebo studovat a využívat veřejných služeb i volnočasových aktivit.

Pracovnice Občanského sdružení Anabell poskytnou klientkám a klientům v rámci projektu poradenství zaměřené na osobnostní rozvoj, psychodiagnostiku a pracovní poradenství. Nabízí jim také možnost navštěvovat Klub Anabell jako místo pro trávení volného času, korespondenční a speciální víkendové kurzy nebo kurzy vaření a vyváženého stravování.

   

Příjemce

Anabell, o. s.

Název

Motivace – Terapie – Uplatnění

Operační program

OP LZZ

Zahájení

15. duben 2009

Ukončení

15. duben 2012

Náklady

4 640 363,20 Kč

Číslo

CZ.1.04/3.1.02/21.00049

Web

http://www.anabell.cz/index.php/kdo-nam-pomaha


Otevřít galerii
 
6.6.2018