Zpět

Letní zahrádka - Naše Café

Letní zahrádka - Naše Café

Dolní náměstí v Olomouci je obsypané restauracemi, bary a kavárnami tak, jak to u náměstí bývá. Na této tzv. dobré adrese, naproti Mariánskému sloupu, je od roku 2013 otevřená kavárna Naše Café nesoucí přízvisko – silně návyková kavárna.  A je tomu tak.

Z pestré nabídky káv různých klasických i alternativních typů a procesů výroby, doplněné kávovými specialitami, čaji, horkými i studenými nápoji, snídaněmi, sendviči, dorty a zákusky si vybere opravdu každý, a ještě se bude rád vracet, aby si příště dal zase to „své“ nebo ochutnal třeba něco jiného.

Kavárna je sociálním podnikem, zisky vrací zpět do provozu a minimálně 30 % zaměstnanců je z řad znevýhodněných osob na trhu práce, především se zaměřuje na osoby se závislostí nebo po léčbě ze závislosti. Tito lidé zde získávají pracovní návyky, dovednosti komunikace s kolegy, zákazníky i dodavateli a důležitou doložitelnou praxi, čímž jsou lépe dále uplatnitelní na trhu práce.

Provoz kavárny i výrobny jejího sortimentu byl podpořen z evropských peněz a Operačního programu Zaměstnanost a následně se stal ziskovým a nezávislým na dotaci. Zaměstnáním dosud prošlo více než 40 lidí se závislostí. V roce 2019 kavárna rozšířila svou kapacitu o 28 míst na letní zahrádce a v zimních měsících o 14 míst na zimní zahrádce. S tím přibyla další 3 pracovní místa pro znevýhodněné lidi na trhu práce. A to opět díky Operačnímu programu Zaměstnanost.   

 

Název projektu

Naše Café – rozšíření kavárny

Číslo projektu

CZ.03.2.60/0.0/0.0/17_129/0011726

Příjemce

Sociální družstvo Stabilita Olomouc

Realizace projektu

1. 6. 2019 - 30. 10. 2021

Web

www.nasecafe.cz  

 

 

 

 

 

 

 

 


Otevřít galerii
 
25.5.2022