Zpět

Návrat žen do práce

Návrat žen do práce

 

Paní Marcela má malé dítě a posledních několik let veškerá pozornost, práce a péče mířila k němu. Vychovat potomka není jednoduché. A vrátit se zpět do pracovního procesu se zdá být ještě mnohem složitější. „Potřebovala jsem sladit práci i starost o malého, abych nevěnovala čas jenom práci, protože mateřstvím se mi priority opravdu změnily. Nejvíc mi záleží na dítěti a rodině,“ říká paní Marcela, maminka na mateřské. A pomocnou ruku maminkám nabízí projekt jazykové školy Athena v Kroměříži, financovaný z OPZ.

Projekt podporuje ženy s malými dětmi, které se vracejí po ukončení rodičovské na pracovní trh a z různých důvodů nemají zaměstnavatele. Případně jsou dlouhodobě nezaměstnané, většinou kvůli nevhodné kvalifikaci. Dostanou příležitost se vzdělávat a stát se na trhu práce atraktivnější. „Maminky znevýhodňuje, že hledají práci jen na dopolední hodiny nebo na tři dny v týdnu, a mnohdy je první, druhý neúspěch u zaměstnavatele odrazuje a přestávají situaci řešit,“ popisuje koordinátor projektu Marek Ginter.

Po společné výuce, kde se lektorky s jednotlivými maminkami seznámí, následuje osobní poradenství šité na míru každé z nich.  „Nejsou to potom už ty ustrašené mamky, ale ženské připravené do života, upravené, rozzářené, vidíme tam velký posun,“ všímá si lektorka Věra Kříčková. „Oživila jsem si, jak psát životopis a motivační dopis, zjistila, kde hledat pracovní příležitosti. A znovu jsem se dostala do toho, jak jednat s lidmi,“ potvrzuje paní Marcela.

Operační program

Operační program Zaměstnanost

Název projektu

Návrat žen do práce

Číslo projektu

CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003375

Příjemce

Jazyková škola ATHENA s.r.o.

Realizace projektu

1. 1. 2017 – 31. 12. 2018

Výše podpory

3 502 432,50 Kč

Web

www.athena.cz


Otevřít galerii
 
14.3.2019