Zpět

Příležitost dělá zaměstnance

Příležitost dělá zaměstnance

Podnikal v počítačích, ale zkrachoval a od té doby tápal, co dál. Pan Pavel si nevěděl rady, až úřad práce v Moravskoslezském kraji  spustil projekt Příležitost dělá zaměstnance. Díky němu mohl absolvovat rekvalifikační kurz na správu sítí. „Počítače mě bavily celý život. Ale neměl jsem nikdy šanci dostat se do kurzu, který by postrčil výše,“ vzpomíná pan Pavel.

Poskytujeme našim klientům jak individuální, tak skupinové akce. Skupinový je motivační kurz, kurz práce a finance, základy pracovního práva a pc kurz. Individuální je poradenství jako takové a také zprostředkování práce,“ popisuje zajišťované aktivity projektová manažerka Ingrid Bohušíková. Během motivačního kurzu si lektorka všimla záliby pana Pavla v počítačích a uvědomila si, že vhodně zvolená rekvalifikace mu může změnit život. „Snažím se klienty otvírat, děláme různé interaktivní hry věci, které možná ještě nikdy nedělali. Pro introverty je to někdy těžké, ale z hlediska jejich posunu důležité. Myslíme jinak, děláme věci jinak - a na výsledku je to vidět,“ vysvětluje lektorka Gabriela Pilchová.

Pan Pavel je spokojený – díky rekvalifikaci se mu podařilo získat zaměstnání v prestižní IT firmě. „Je to zábava, fakt, i když pro nováčka je to zpočátku vždycky těžké. Ale mám perfektní kolegy, pomáháme si,“ usmívá se pan Pavel. A jeho příběh ukazuje, že název projektu byl zvolen víc než příhodně.

Operační program

Operační program Zaměstnanost

Název projektu

Příležitost dělá zaměstnance

Číslo projektu

CZ.03.1.48/0.0/0.0/15_010/0000027

Příjemce

Úřad práce České republiky

Realizace projektu

1. 2. 2016 – 30. 6. 2022

Výše podpory

146 112 224,00 Kč

Web

https://portal.mpsv.cz/upcr


Otevřít galerii
 
20.5.2019