Aktuální bodová hranice posledního podpořeného projektu je 64,00 bodů.
10.1.2017
Vážení tazatelé,
před položením dotazu prosím zkontrolujte historii již zodpovězených dotazů v tomto klubu. Je pravděpodobné, že stejný nebo obdobný dotaz už byl zodpovězen.
Konkrétní dotazy týkající se vašich projektů a dotazy k zařazování zaměstnanců dle metodiky CZ-ISCO směřujte na projektové manažery, kteří s vámi komunikují prostřednictvím IS KP14+.
Děkujeme.
Tým IP 1.3
Dobrý den,
prosím o jednoznačnou odpověď, jak bude probíhat případná kontrola ze strany kontrolního orgánu na zařazení pracovních pozic projektu dle ISCO.
V jedné z minulých odpovědí jste uvedli, že pokud podnik vykazuje vůči ČSÚ statistiku na základě zařazení dle ISCO, tak toto zařazení použije i pro projekt. Zařazení pro projekt musí být stejné jako zařazení pro statistické účely. Tazatelka si ještě ověřovala, jestli v případě, že tedy použijí stávající zařazení pro statistiku, nebude toto zařazení zpochybněno, a to i přesto, že oni sami pochybují o správnosti tohoto aktuálního zařazení.
Odpověď byla následující (citace):
„vzhledem k tomu, že pozice vykazujete pro ČSÚ, tak je toto zařazení také směrodatné pro zařazení zaměstnanců v předkládané projektové žádosti“.
V jiné odpovědi na otázku jiného tazatele ovšem uvádíte následující (citace):
„Poskytovatel dotace bude kontrolovat správné zařazení na základě pracovní smlouvy, popisu pracovní pozice či jiného interního dokumentu. Název pozice může být zavádějící. Poskytovatel dotace bude a priori vycházet z metodiky ČSÚ. Jeví se jako rozumné, abyste pracovní náplň rozepsali např. v dodatku k PS.“
Domnívám se, že výsledky postupu podle výše uvedených možností mohou být rozdílné.
Nevím, jaká je sankce v případě zaslání statistiky na základě zařazení dle ISCO, které nebude stoprocentní. Ale dovedu si představit, jaká bude sankce v případě, že dojde k pochybení v dotačním projektu. Příjemce může přijít o část, případně i o celou dotaci, vzhledem ke skutečnosti, že na zařazení dle ISCO závisí body přidělené projektu.
Prosím proto tedy o odpověď, jak máme stanovit zařazení dle ISCO, resp. jak bude probíhat kontrola ze strany kontrolního orgánu. Pokud bude kontrola vycházet z popisu pracovních pozic, a popis bude doplněn zdůvodněním, proč jsme danou pozici zařadili do určité skupiny (přičemž podotýkám, že metodika ISCO je nejednoznačná, a mohou existovat různé výklady), tak v případě rozdílu se stávajícím zařazením používaným pro statistiku budeme muset toto zařazení změnit. V případě, že se máme řídit stávajícím zařazením, které používáme pro účely statistiky, tak ale kontrolní orgán nemůže toto zařazení zpochybňovat, a používat jiné postupy ověření.
Děkuji předem za jednoznačnou odpověď na mou otázku.
Komentáře k otázce