Zpět

Projekty OP LZZ pomáhají lidem i památkám

Operační program lidské zdroje a zaměstnanost podpořil profesionály s handicapem, kteří díky němu získali vysněnou práci.

Podpora handicapovaných lidí z prostředků OP LZZ se setkala s ochranou historických budov. Unikátní web www.propamatky.info propojuje ty, kteří mají co do činění s památkovou péčí. Chtějí rekonstruovat památkově chráněný objekt, umí historické budovy opravovat, případně jejich opravy financovat. Sám o sobě výjimečný projekt nemající na českém internetu obdoby však získal ještě další rozměr. Několik profesionálů, kterým nemoc bránila ve vykonávání práce v jejich oboru, zde našlo svoji vysněnou práci.

Jedním z nich je i pan Zbyněk. Zkušený novinář, kterému jeho pracovní nasazení prohloubilo nemoc natolik, že už dál nemohl svou profesi naplno vykonávat.

Server www.propamatky.info potřeboval redaktory a rozhodl se s podporou OP LZZ nabídnout šanci lidem s postižením. Pan Zbyněk se přihlásil. Architektura byla vždy jeho vášní a najednou tu byla práce, která kombinovala oba jeho zájmy – psaní s architekturou a při tom respektovala, že nemůže pracovat tempem, jaké je dnes v médiích běžné.

Po pečlivém výběru vzešli z konkurzu tři profesionálové s handicapem, který jim znemožňoval normálně pracovat, ale současně nijak neomezoval jejich schopnosti. Redaktoři na poradenství při rekonstrukci historických budov, pro poradenství při jejich financování a konečně pro zpravodajství z oboru památkové péče. Právě posledně jmenované se stalo Zbyňkovou ideální prací. Podílí se na unikátním projektu, který pomohl jemu, a kterým on pomáhá druhým.


 
Uveřejněno: 7. 12. 2011
 
Aktualizováno: 7. 12. 2011