Příběhy lidí, kterým se zlepšil život. Fotografie, videa, publikace, tiskové zprávy. Kontakty, na které se můžete obracet, a informace o nás. To vše najdete v této sekci, která představuje nás a naše výsledky.  

Evropská komise schválila záměr MPSV ještě více podpořit sociální služby a služby péče o děti

Dne 24. ledna 2019 schválila Evropská komise druhou revizi Operačního programu Zaměstnanost, díky které je možné poskytnout další prostředky na rozvoj sociálních služeb. Na revizi navazují i přesuny financí na provoz dětských skupin. Celkem půjde o navýšení podpory do těchto oblastí o 4,5 mld. Kč.

 
30. 01. 2019

MPSV poskytne na šíření konceptu Housing First 150 milionů korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost (OPZ) na podporu konceptu Housing First (Bydlení především) 150 milionů korun. O dotaci se mohou ucházet obce, organizace zřizované obcemi či neziskové organizace.

 
09. 01. 2019

Více peněz na sociální služby a dětské skupiny

Ministerstvo práce a sociálních věcí počítá s navýšením prostředků na sociální služby o přibližně 1,5 miliardy korun. Zároveň bude k dispozici více peněz na podporu dětských skupin, a to přes 3 miliardy korun. Jde o změny v rámci revize OPZ a zároveň o vnitřní přesuny v programu. Revizi již schválil Monitorovací výbor OPZ a nyní bude předložena Evropské komisi.

 
06. 12. 2018

Vyhlášeny nové výzvy za čtvrt miliardy korun

V rámci OPZ byly vyhlášeny čtyři nové výzvy (059, 076, 083 a 095) za téměř čtvrt miliardy korun.

 
20. 11. 2018

Projekt OPZ uspěl v evropské soutěži

Ve finále soutěže RegioStars Awards o nejlepší projekty podpořené z evropských peněz zabodoval projekt Koncepce bydlení a její pilotní ověření ve městě Ostrava. Český zástupce zvítězil v kategorii „Lepší přístup k veřejným službám”, když porazil konkurenty z dalších čtyř zemí. Odborná porota ocenila především to, že jde o systémové řešení.

 
16. 10. 2018

Revize OPZ počítá s přesunem peněz na sociální služby

MPSV plánuje v rámci revize OPZ přesunout peníze určené na podporu zaměstnanosti ve prospěch sociálních služeb. Konkrétně jde o 1,68 miliardy korun. Návrh reaguje na rekordně nízkou nezaměstnanost v ČR. Revizi OPZ musí schválit monitorovací výbor OPZ i Evropská komise.

 
10. 09. 2018

60 milionů korun na transformaci ústavů

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 60 milionů korun. Peníze jsou určeny zejména na přeměnu velkokapacitních ústavů na služby poskytované v běžném prostředí.

 
06. 09. 2018

12 změn k lepšímu

Téměř 3 700 projektů, do kterých se dosud zapojilo na 90 tisíc lidí z celé České republiky - to je ve zkratce Operační program Zaměstnanost. Ministerstvo práce a sociálních věcí, které je za řízení programu zodpovědné, nyní vydalo publikaci pod názvem 12 změn k lepšímu s příběhy účastníků těchto projektů.

 
07. 02. 2018

OPZ splnil milník čerpání o rok dříve

Rozpočet Operačního programu Zaměstnanost, který Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí v programovém období 2014 – 2020, je již ze dvou třetin přidělen na jednotlivé projekty. Zároveň se podařilo o rok dříve splnit povinný milník čerpání. Čerpání evropských peněz musí probíhat plynule a v dostatečném objemu, jinak hrozí jejich odejmutí.

 
08. 12. 2017

MPSV zve na Profesia Days

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který se koná ve dnech 25. a 26. října, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

 
18. 10. 2017

Na podporu dětských skupin míří 1,4 miliardy korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost v podpoře rodin s malými dětmi. V aktuálně vyhlášených výzvách zaměřených na vybudování a provoz dětských skupin je pro žadatele připraveno až 1,4 miliardy korun.

 
11. 09. 2017

150 milionů korun na podporu sociálního podnikání

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost v podpoře sociálního podnikání. V aktuální výzvě číslo 129 je pro zájemce připraveno až 150 milionů korun. Vedle integračních sociálních podniků mohou nově peníze získat i environmentální sociální podniky.

 
27. 07. 2017

Na podporu duševně nemocných a domácích hospiců půjde z OPZ 100 milionů

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvolnilo z Operačního programu zaměstnanost sto milionů korun na podporu péče o duševně nemocné osoby a na rozvoj domácí paliativní péče. Výzva č. 134 „Podpora sociálního začleňování v Praze“ umožňuje žadatelům získat dotaci od jednoho do patnácti milionů korun.

 
19. 06. 2017

Vzdělání zaměstnanců spolufinancuje Evropský sociální fond

Až 45 tisíc zaměstnanců si díky projektům podpořeným prostřednictvím výzvy č. 043 Podnikové vzdělávání zaměstnanců zlepší kvalifikaci. Zaměstnavatelé mohli požádat o dotaci na jejich jazykové vzdělávání, IT kurzy, technické a další kurzy. Náklady ve výši 1,7 miliardy korun jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu, dalších zhruba 300 milionů korun představuje povinné spolufinancování ze strany žadatelů.

 
12. 06. 2017

Nové výzvy podpoří vznik školních klubů

Skloubit pracovní a rodinný život bývá pro rodiče mnohdy náročné. Vyučování končí většinou dříve, než mohou odejít z práce a na potomky dohlédnout. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto v rámci Operačního programu Zaměstnanost vyčlení dalších 300 milionů korun na vznik školních klubů, které doplní kapacitu školních družin.

 
30. 05. 2017

MPSV je opět partnerem veletrhu NGO Market

V prostorách pražského Fora Karlín se 12. dubna od 10 do 18 hodin uskuteční již 18. ročník veletrhu neziskových organizací NGO Market. Ministerstvo práce a sociálních věcí, řídicí orgán Operačního programu Zaměstnanost, je stejně jako v minulých letech partnerem celé akce. Vstup je zdarma.

 
07. 04. 2017

Na transformaci ústavů půjde z OPZ dalších sto milionů korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 100 milionů korun. Díky tomu pokračuje přeměna velkokapacitních, často nevyhovujících ústavů na služby poskytované v běžném prostředí.

 
27. 03. 2017

MPSV zve na Jobs Expo

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo, který se koná ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Ministerstvo práce a sociálních věcí převzalo nad veletrhem záštitu.

 
07. 03. 2017

V Brně byla otevřena pobočka pro žadatele o dotaci z OPZ

V Brně na adrese Terezy Novákové 62a byla dnes slavnostně otevřena pobočka pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost. Je určena všem, kteří chtějí získat informace o tomto programu nebo konzultovat svoje projektové záměry.

 
01. 03. 2017

Zájem o dětské skupiny je obrovský. Dotace z aktuální výzvy byla rozebraná během několika hodin

Zájem o dětské skupiny u rodičů i provozovatelů nadále trvá. Žádosti o mimořádnou dotaci na vybudování a provoz dětských skupin znovu mnohonásobně překročily alokaci příslušné výzvy. Žadatelé si 350 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost “rozebrali” doslova za několik hodin.

 
03. 02. 2017
— 20 Items per Page
Showing 1 - 20 of 32 results.