60 milionů korun na transformaci ústavů

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 60 milionů korun. Peníze jsou určeny zejména na přeměnu velkokapacitních ústavů na služby poskytované v běžném prostředí.

 
06. 09. 2018

12 změn k lepšímu

Téměř 3 700 projektů, do kterých se dosud zapojilo na 90 tisíc lidí z celé České republiky - to je ve zkratce Operační program Zaměstnanost. Ministerstvo práce a sociálních věcí, které je za řízení programu zodpovědné, nyní vydalo publikaci pod názvem 12 změn k lepšímu s příběhy účastníků těchto projektů.

 
07. 02. 2018

OPZ splnil milník čerpání o rok dříve

Rozpočet Operačního programu Zaměstnanost, který Ministerstvo práce a sociálních věcí řídí v programovém období 2014 – 2020, je již ze dvou třetin přidělen na jednotlivé projekty. Zároveň se podařilo o rok dříve splnit povinný milník čerpání. Čerpání evropských peněz musí probíhat plynule a v dostatečném objemu, jinak hrozí jejich odejmutí.

 
08. 12. 2017

MPSV zve na Profesia Days

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který se koná ve dnech 25. a 26. října, nabídne jako obvykle možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů, včetně zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí, Úřadu práce ČR či ČSSZ.

 
18. 10. 2017

Na podporu dětských skupin míří 1,4 miliardy korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost v podpoře rodin s malými dětmi. V aktuálně vyhlášených výzvách zaměřených na vybudování a provoz dětských skupin je pro žadatele připraveno až 1,4 miliardy korun.

 
11. 09. 2017

150 milionů korun na podporu sociálního podnikání

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost v podpoře sociálního podnikání. V aktuální výzvě číslo 129 je pro zájemce připraveno až 150 milionů korun. Vedle integračních sociálních podniků mohou nově peníze získat i environmentální sociální podniky.

 
27. 07. 2017

Na podporu duševně nemocných a domácích hospiců půjde z OPZ 100 milionů

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvolnilo z Operačního programu zaměstnanost sto milionů korun na podporu péče o duševně nemocné osoby a na rozvoj domácí paliativní péče. Výzva č. 134 „Podpora sociálního začleňování v Praze“ umožňuje žadatelům získat dotaci od jednoho do patnácti milionů korun.

 
19. 06. 2017

Vzdělání zaměstnanců spolufinancuje Evropský sociální fond

Až 45 tisíc zaměstnanců si díky projektům podpořeným prostřednictvím výzvy č. 043 Podnikové vzdělávání zaměstnanců zlepší kvalifikaci. Zaměstnavatelé mohli požádat o dotaci na jejich jazykové vzdělávání, IT kurzy, technické a další kurzy. Náklady ve výši 1,7 miliardy korun jsou hrazeny z Evropského sociálního fondu, dalších zhruba 300 milionů korun představuje povinné spolufinancování ze strany žadatelů.

 
12. 06. 2017

Nové výzvy podpoří vznik školních klubů

Skloubit pracovní a rodinný život bývá pro rodiče mnohdy náročné. Vyučování končí většinou dříve, než mohou odejít z práce a na potomky dohlédnout. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto v rámci Operačního programu Zaměstnanost vyčlení dalších 300 milionů korun na vznik školních klubů, které doplní kapacitu školních družin.

 
30. 05. 2017

MPSV je opět partnerem veletrhu NGO Market

V prostorách pražského Fora Karlín se 12. dubna od 10 do 18 hodin uskuteční již 18. ročník veletrhu neziskových organizací NGO Market. Ministerstvo práce a sociálních věcí, řídicí orgán Operačního programu Zaměstnanost, je stejně jako v minulých letech partnerem celé akce. Vstup je zdarma.

 
07. 04. 2017

Na transformaci ústavů půjde z OPZ dalších sto milionů korun

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 100 milionů korun. Díky tomu pokračuje přeměna velkokapacitních, často nevyhovujících ústavů na služby poskytované v běžném prostředí.

 
27. 03. 2017

MPSV zve na Jobs Expo

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo, který se koná ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Ministerstvo práce a sociálních věcí převzalo nad veletrhem záštitu.

 
07. 03. 2017

V Brně byla otevřena pobočka pro žadatele o dotaci z OPZ

V Brně na adrese Terezy Novákové 62a byla dnes slavnostně otevřena pobočka pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost. Je určena všem, kteří chtějí získat informace o tomto programu nebo konzultovat svoje projektové záměry.

 
01. 03. 2017

Zájem o dětské skupiny je obrovský. Dotace z aktuální výzvy byla rozebraná během několika hodin

Zájem o dětské skupiny u rodičů i provozovatelů nadále trvá. Žádosti o mimořádnou dotaci na vybudování a provoz dětských skupin znovu mnohonásobně překročily alokaci příslušné výzvy. Žadatelé si 350 milionů korun z Operačního programu Zaměstnanost “rozebrali” doslova za několik hodin.

 
03. 02. 2017

MPSV uvolnilo další peníze na vybudování mikrojeslí

Ministerstvo práce a sociálních věcí umožní vznik dalších mikrojeslí. Důvodem je velký zájem žadatelů o podporu z Operačního programu Zaměstnanost. Alokace výzvy č. 126 se navýšila o 20 milionů na 120 milionů korun. Celkem bylo podpořeno 70 projektů, nejvíce mikrojeslí by mělo vzniknout ve Zlínském kraji.

 
20. 12. 2016

Nové výzvy v OPZ podporují sociální začleňování a sociální služby

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo v Operačním programu Zaměstnanost v rámci prioritní osy 2 Sociální začleňování a boj s chudobou dvě nové výzvy. O finanční podporu na realizaci projektů v této oblasti se mohou ucházet obce, místní akční skupiny či neziskové organizace.

 
16. 12. 2016

Mimořádná výzva na podporu dětských skupin

Vzhledem k velkému zájmu o dětské skupiny ze strany rodičů i potenciálních poskytovatelů vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí novou výzvu podporující vznik a následný provoz této služby péče o děti. O dotaci z Operačního programu Zaměstnanost se mohou ucházet neziskové organizace, obce, kraje, vysoké školy i zaměstnavatelé z celé České republiky kromě hlavního města.

 
02. 12. 2016

V ČR vznikne 57 nových mikrojeslí

Díky podpoře MPSV a penězům z evropských fondů vzniknou nové mikrojesle. Ze 123 podaných žádostí bylo vybráno 57 nejlepších projektů, z toho sedm v Praze a padesát v regionech, nejvíce v Jihomoravském a Zlínském kraji. První mikrojesle by se měly otevřít na konci jara 2017.

 
14. 11. 2016

MPSV vyčlenilo na genderové audity 35 milionů korun

Mezi přetrvávající problémy v oblasti trhu práce patří nerovnost mezi pohlavími. Míra zaměstnanosti žen je mnohem nižší než mužů a rozdíly panují také v jejich odměňování. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto v rámci Operačního programu Zaměstnanost vyčlenilo celkem 35 milionů korun na podporu genderových auditů.

 
20. 10. 2016

MPSV zve na Profesia Days

Nejen uchazeči o zaměstnání, ale i ti, kteří uvažují o změně pracovního místa, by si neměli nechat ujít již 6. ročník veletrhu Profesia Days, který ve dnech 12. a 13. října hostí výstaviště PVA Expo Praha Letňany. Ministerstvo práce a sociálních věcí převzalo, jako již v minulých letech, nad veletrhem záštitu. Vstup je pro všechny zdarma.

 
07. 10. 2016
— 20 Položek na stránku
Je zobrazeno 41 - 60 položek z celkového počtu 65.