Dobrý den,
1. realizace kulatých stolů i na Slovensku možná je. V projektu je třeba zdůvodnit, proč je pro realizaci projektu a naplnění jeho cílů nezbytné tuto aktiitu realizovat v zahraničí (viz odp. 2). Výdaje pak musí splňovat podmínku hospodárnosti a efektivnosti a musí být v místě a čase obvyklé. Nesmí se ovšem jednat o náklady partnera (pronájem jeho prosotr apod.). Výběr dodavatele musí být proveden v souladu s pravidla OP LZZ.
2. Smyslem vzájemné výměny zkušeností je přenos dobré praxe směrem k českým cílovým skupinám, k řešení jejich problémů na trhu práce. Z uvedeného vyplývá, že nelze z projektu hradit přenos zkušeností z ČR směrem do zahraničí k partnerovi. Vzájemnou výměnu zkušeností je potřeba spíše chápat jako přidanou hodnotu pro zahraničního partnera v tom smyslu, že mu poznání, jak se daná praxe dělá v ČR, také přinese nové přístupy, srovnání, impulzy pro inovace atd.
3. respondenti v rámci výzkumu se do MI podpořených osob nepočítají.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
ještě poprosím o odpověď na dotazy k cílovým skupinám:
- Naše mezinárodní aktivity ke sdílení zkušeností českých a slovenských zaměstnavatelů - kulaté stoly - plánujeme z poloviny realizovat v ČR a z poloviny na Slovensku pro usnadnění přístupu k diskusi zaměstnavatelům z obou zemí. Je to možné?- Aktivit se budou účastnit i zástupci zaměstnavatelů ze Slovenska, je tedy cílová skupina "zaměstnavatelé" tvořena zaměstnavateli z obou zemí a je potřeba ji tak v žádosti popsat?- A do monitorovacích indikátorů do podpořených osob počítáme i slovenské účastníky?- Předpokládám, že respondenti v rámci výzkumu se do podpořených osob nepočítají, je to tak?
Autor: PODPORA_EA