Sdílet
Dobrý den,
Rodičovská dovolená je do 4 let dítěte (tedy do tohoto věku je vyplácen rodičovský příspěvek). Pokud se jedná o ženu, která je doma s devítiletým dítětem, pak spadá do cílové skupiny osob pečujících o osobu blízkou. V projektu lze podpořit vytvoření pracovního místa s flexibilní formou úvazku pro cílové skupiny výzvy (ženy znevýhodněné na trhu práce), nemusí se jednat pouze o ženy vracející se po RD. V rámci projektu lze hradit stavební úpravy prostor, které se vztahují k práci s cílovou skupinou. Tj. stavební úpravy, které prováděny za účelem usnadnění přístupu a pohybu osobám zdravotně postiženým nebo úpravy výukových, tréninkových nebo pracovních prostor používaných na realizaci aktivit s cílovou skupinou. (viz. Metodika způsobilých výdajů D5) Vybudování toalet a sprch do přímých způsobilých výdajů projektu nespadá. Cílovou skupinou výzvy jsou i muži v obdobné situaci jako ženy s malými dětmi (tj. muži vracejících se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce). Pokud jde tedy o rodiče, kteří se střídají v péči o dítě, pak je to možné S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
v souvislosti s přípravou projektu mám následující dotazy:
1. V rámci CS jsou podporovány osoby po RD. Do jakého věku dítěte lze takové osoby podpořit cíleným opatřením? Konkrétně bychom rádi využili některou z flexibilních forem práce definovaných výzvou pro maminku s 9 letým dítětem.
2. Můžeme z projektu zaplatit zkvalitnění zázemí pro práci mužů a žen formou vybudování oddělených toalet a sprch?
3. V rámci projektu máme CS zaměstnanci. Je možné z projektu podpořit i muže, kteří se s manželkami střídají v hlídání svých dětí? Rádi bychom jim zajistili vybavení pro práci z domova. Nejedná se o muže po rodičovské dovolené.
Předem děkuji za váš čas, který věnujete tomuto mailu.
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
v rámci projektu lze realizovat aktivity školení osob z cílových skupin výzvy a pak je umístit na nově vzniklá pracovní místa v organizaci žadatele, na která budou čerpány mzdové příspěvky (max. výše 24 000 Kč včetně odvodů, udržitelnost nově vzniklého místa je 6 měsíců).
Služby péče o děti by měly být poskytovány cílovým skupinám. Pokud již tato potřeba není, nelze hradit z projektu náklady na služby poskytované osobám, které do cílových skupin výzvy nespadají.
V případě ženy na MD. která nastoupí na částečný pracovní úvazek po proškolení by neměl být problém s druhým uvedeným částečným úvazkem. Jde spíš o to, aby pracovní úvazek byl flexibilní formou (viz specifikace ve výzvě) tak, aby příspíval ke sladění pracovního a rodinného života.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
Dobrý den, je možné v rámci programu podpořit projekt, ve kterém žadatel (obec) vyškolí cílovou skupinu, čerpá na jejich přípravu podporu a následně tuto cílovou skupinu sám zaměstná a čerpá mzdové příspěvky na tato pracovní místa?
Další můj dotaz směřuje ke službě péče o děti: žadatel zřídí službu pro cílovou skupinu po dobu její přípravy na zaměstnání. Může tato hlídací služba fungovat po dobu trvání celého projektu, i v době, kdy ženy cílové skupiny budou již zaměstnány, příp. nebudou již tuto službu využívat a sloužila by jen pro veřejnost?
Může být v rámci projektu podpořena žena na mateřské, která má drobný úvazek (3hod. týdně učí na ZŠ) a v rámci projektu by po proškolení nastoupila na nové prac. místo (vytvořený úvazek by doplnil stávající tříhodinový)?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
dotaz již byl zodpovězen - půjde o partnerství dvou typů subjektů za 3 body.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
Prosím o informaci. Jsme Vzdělávací instituce - centrum a zároveň podnikatelský subjekt (s.r.o.). Jako partnera do projektu bychom chtěli zařadit Okresní hospodářskou komoru. Vztahuje se na toto partnerství bodové hodnocení specifických kritérií? Děkuji za odpověď.
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
podle Příručky pro žadatele D1 skutečně nemohou být Obce a kraje partnerem s finanční účastí. Tedy nevztahují se k nim žádné náklady v rozpočtu projektu. Tuto podmínku nelze obejít tím, že zaměstnanec partnera bude mít uzavřenou pracovní smlouvu/dohodu v organizaci žadatele. Zároveń partnerství nesmí nahrazovat zabezpečení běžné administrace projektu (zpracování monitorovacích zpráv, finanční řízení projektu atp.).
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
ráda bych se zeptala na partnerství obce v projektu. V příručce pro žadatele (str.33) se uvádí, že "Obce, kraje a OSS nemohou být v grantových projektech partnery s finančním příspěvkem". Plánujeme do projektu zahrnout obec jako partnera s tím, že by zástupce partnera byl členem realizačního týmu - bude se podílet na monitoringu projektu. Je možné této osobě poskytnout v rámci projektu za práci odměnu? Je možné obci poskytnout vybavení (notebook, tiskárna)?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
Partnerství v projektu není vztahem, kdy partner zajišťuje v projektu takové aktivity, které mohou být běžně poskytnuty jako služby dalšími subjekty (např. IT služby). Partnerství nesmí být zneužito k obcházení zákona o veřejných zakázkách, příp. pravidel Metodického pokynu pro zadávání zakázek v OP LZZ (D9). Parter nemůže žadateli fakturovat. Je tedy otázkou, zda Vámi uvedené partnerství splňuje podmínky výzvy a je v souladu s metodikou OP LZZ. Zapojení partnera (OSVČ) do realizačního týmu ale ještě konzultuji s poskytovatelem dotace.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
v našem projektu máme za partnera s finančním příspěvkem fyzickou osobu – podnikatele – provozovatele internetového portálu, s nímž budeme v rámci projektu intenzivně spolupracovat. Rádi bychom, aby tato osoba byla alespoň na částečný úvazek členem realizačního týmu, a to na pozici IT technik / pracovník helpdesk, který bude členkám cílové skupiny asistovat při práci s portálem. Je to možné? Případně také prosím o informaci, jak to administrativně provést (předpokládám, že nebude možné, aby tato osoba uzavřela pracovní smlouvu sama se sebou).
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
Hospodářská komora je právnický subjekt zapsaný v obchodním rejstříku, založená na základě zákona 301/1992 Sb. Při hodnocení partnerství lze na ni pohlížet jako na veřejný subjekt. Svazek obcí je oprávněným partnerem v případě, že se jedná o zřízenou nebo založenou organizaci Územním samosprávným celkem, pak by byl považován za místní samosprávu.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
chtěla bych si ujasnit vymezení žadatelů a partnerů, které souvisí z bodovým hodnocením za partnerství. Jak se pohlíží na hospodářskou komoru - jedná se o podnikatelský, neziskový nebo veřejný subjekt? A je oprávněným partnerem svazek obcí? Je považován za veřejný subjekt - místní samosprávu?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
v tomto případě by se jednalo o partnerství dvou typů subjektů, hodnoceno 3 body.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
Prosím o informaci. Jsme Vzdělávací instituce - centrum a zároveň podnikatelský subjekt (s.r.o.). Jako partnera do projektu bychom chtěli zařadit Okresní hospodářskou komoru. Vztahuje se na toto partnerství bodové hodnocení specifických kritérií?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na možné území dopadu aktivit projektu. Naše NNO má sídlo v kraji Vysočina a pobočku v Jihočeském kraji. Je možné jeden projekt koncipovat pro cílové skupiny z obou krajů?
Možnost dopadu do maximálně dvou krajů je ve výzvě explicitně uveden pouze u okruhu C, my bychom rádi připravili projekt zaměřený na aktivity v okruhu B a pracovali současně se skupinou žen v Jčk a druhou skupinou na Vysočině.
Děkuji za odpověď.
Schättingerová
Autor: SCHATTINGEROVA_H
Sdílet
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat... pokud jde o záměr - Prosazování rovných příležitostí a slaďování rodinného a pracovního života v zaměstnavatelské sféře, konkrétně:- Rovné příležitosti v organizaci žadatele a jeho partnerů - může být vytvořen vzdělávací program/kurz pro partnera/neziskovou organizaci?- osvětové, vzdělávací, poradenské a motivační aktivity - může být zaměřeno na CS partnera/nezisková organizace?Děkuji za odpověď
M. Hajná
Autor: HAJNA
Sdílet
Dobrý den,
rádi bychom si ujasnili definici indikátoru 07.46.13 Počet úspěšných absolventů kurzů celkem počet. V příručce D8 je uvedena následující definice:
Počet podpořených osob, které získaly kvalifikaci/doklad o kvalifikaci. Jedná se o osoby, které ukončily kurz způsobem stanoveným poskytovatelem kurzu (např. získaly certifikát, osvědčení, úspěšně absolvovaly závěrečný test). Konkrétní účastník (úspěšný absolvent kurzů) je započten tolikrát, kolik kurzů úspěšně dokončil předepsaným způsobem.
Při předchozím hodnocení projektu nám však hodnotitel do hodnocení napsal výtku, že do tohoto indikátoru mají být zahrnuty také osoby, kterým bude poskytnuto v rámci projektu individuální nebo skupinové poradenství, osoby účastnící se semináře o přenosu zkušeností ze zahraničí, ale také účastníci závěrečné konference.
Tyto osoby však nedostanou o absolvování konzultace (která může probíhat telefonicky, e-mailem, skypem) žádné osvědčení. Konzultace bude zaznamenána do karty klienta, ale certifikát se pro tento účel vystaven nebude. Stejně jak v případě účastníků seminářů či konferencí, zde budou účastníci pouze podepsáni na prezenční listině.
Prosíme o objasnění situace ohledně výtky/doporučení hodnitele. Děkujeme.
Autor: PETRA_FRANCOVA
Sdílet
Dobrý den,
v rámci přípravy projektu bychom potřebovali vyřešit níže uvedené dotazy:
v aplikaci Benefit7 je třeba zvolit v záložce „Žadatel projektu“ typ žadatele. Jsme zapsáni v Rejstříku veřejných výzkumných institucí vedeném Radou Vlády ČR pro výzkum a právní forma organizace je společnost s r. o. Máme v kolonce typ žadatele zvolit raději možnost „akciová společnost, společnost s ručením omezeným, komanditní společnost, veřejná obch. společnost“ nebo „AV ČR, veřejná výzkumná instituce“ nebo „ostatní právnické osoby“. dále je v této záložce („Žadatel projektu“) informace, zda je podnik malý nebo střední podnik („Je žadatel MSP?“), dle charakteristiky je náš institut mikropodnikem (méně než 10 zaměstnanců a obrat méně než 2 mil. EUR), tato část se nás tedy netýká? Jakým způsobem máme doložit náklady na nájem, pokud je institut u jiné firmy a nemá žádnou nájemní smlouvu? Lze do hodnoty indikátoru uvést tazatelky (ženy 50+, spolupráce na základě DPP), které budou realizovat náš výzkum? Předem mnohokrát děkujeme za Vaši odpověď.
Autor: TOMANKOVA_K
Sdílet
Dobrý den,v jakém režimu VP jsou genderové audity a mzdové příspěvky na flexibilní prac.místa u městského úřadu? Jedná se o de minimis nebo bez VP? Děkuji, L. Bílková
Autor: BILKOVA_L
Sdílet
Dobrý den,
služby péče o děti (firemní školka) lze v projektu hradit za účelem setrvání osob z cílových skupin v zaměstnání. Do nákladů projektu lze tedy zahrnout aktivity (a náklady) vztahující se k péči o děti v době, kdy je rodič v zaměstnání. Další kroužky navíc do této aktivity zahrnovat nelze.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
jelikož v projektové žádosti nesmí být jakékoliv volnočasové aktivity , ráda bych si ujasnila tento pojem ... zda do těchto aktivit spadají i kroužky pořádané ve firemní školce. Např. výtvarný kroužek, cvičení pro děti (popř.i s maminkami) apod.
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
v případě partnerství obchodní společnosti, regionální hospodářské komory a občanského združení se jedná o odlišné typy partnerů, tedy bylo by hodnoceno maximálním počtem bodů.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
chtěl by si ověřit, zda je pravda, že Regionální hospodářská komora a občanské sdružení jsou pro účely hodnocení specifického kritéria partnerství "odlišnými typy subjektů", tzn. zda projekt, jehož se účastní obchodní společnost, reg. hosp. komora a občanské sdružení za toto kritérium dostane maximální počet bodů.
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
prosím o odpověď, zda bude za praxi v oblasti rovných příležitostí pro experta pro rovné příležitosti dostaující, že uvedená osoba je manažerem projektu ve výzvě pro rovné příležitosti a v rámci tohoto projektu mimo jiné
dohlíží a monitoruje dopady projektu na ženy zapojené v projektu, poskytuje poradenství pro zahájení podnikání žen, eviduje a kontroluje plnění monitorovacích indikátorů s ohledem na ženy a muže, včetně žen starších 50 let má zkušenost na pozici personalisty ve své předchozí praxi, jedná se o osobu starší 50 let Projekt má délku 24 měsíců a bude dokončen před případnou realizací nového projektu.
Autor: JUROSKOVA
Sdílet
Dobrý den,
pracovní místa, která vzniknou v rámci realizačního týmu projektu se do indikátoru nově vzniklých míst nezahrnují. Nevztahuje se tedy pro ně povinná udržitelnost 6 měsíců od vzniku místa. Povinnost zapojit experta na rovné příležitosti se vztahuje pouze k realizaci projektu.
Finanční limit pro služby péče o děti není stanoven, náklady by ale měly být v cenách v místě a čase obvyklých a měly by být efektivní a hospodárné.
Finanční účast partnera se bere podle toho, jaké aktivity partner realizuje. Záleží tedy na tom, kdo bude tuto aktivitu realizovat. Pokud ji budete nakupovat jako službu, měly by být náklady hrazeny tím, kdo tuto službu bude poptávat. Náklady by měly být v režimu de minimis a vpřípadě, že bude služeb péče o děti využívat více subjektů (zaměstnavatelů), pak se veřejná podpora rozpočítává mezi ně podle počtu podpořených osob.
VŠ může být partnerem projektu. Role partnera však musí být pro projekt přínosem, měl by se aktivně podílet na realizaci projektu. U studenta, který by na dané téma psal diplomovou práci nevidím přímou vazbu k realizaci projektu. Tato práce by pak byla zahrnuta do výstupů projektu? Prosím o případně o bližší specifikaci tohot dotazu.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
zpracováváme projekt do oblasti aktivit A. V rámci přípravy projektu bychom potřebovali vyřešit níže uvedené dotazy.
Je expert na rovné příležitosti, který je povinným členem realizačního týmu, brán jako nově vytvořené pracovní místo a musí se tedy udržovat po skončení projektu nebo jestli se jedná pouze o administrativní pozici, která po skončení projektu již nebude potřeba (nebude tedy třeba řešit jeho zapojení v organizaci po dobu udržitelnosti)?
Dále by mě zajímalo, zda existuje nějaký limit na cenu za využití služeb péče o děti, pokud by v projektu bylo využito služeb soukromé MŠ. Lze v tomto případě využít také služeb mateřských center?
V projektu kromě žadatele budou figurovat 2 sesterské společnosti, které budou partnerem s finančním příspěvkem. Pokud budeme využívat externích služeb péče o děti, ponese náklady na tuto službu pouze žadatel nebo se náklady rozdělí mezi všechny společnosti podle toho, z jaké společnosti je konkrétní zaměstnankyně vracející se po rodičovské dovolené?
Bylo by v rámci partnerství bez finančního příspěvku možné zahrnout do projektu VŠ v případě, že by nad rámec povinné pozice experta na rovné příležitosti poskytovala metodickou podporu a poskytla studenta, který by na téma zavedení principu rovných příležitostí v MSP psal diplomovou práci?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
v rámci výzvy je omezení, že jeden žadatel může podávat max 3 projekty. Ale jak je to s partnerstvím např. jako žadatel podávám 2 projekty, ale zároveň budu partnerem ve 2 projektech kde nejsem žadatelem je to možné?
děkuji
Šilhanová
Autor: SILHANOVA_P
Sdílet
Dobrý den,
v rámci okruhu aktivit B je možné zapojit více cílových skupin. Aktivity směřované k umístění žen na pracovním trhu (rekvalifikace, tvorba pracovních míst) by ale měly být doplňkovými aktivitami k aktivitám zaměřeným na podporu zahájení/vykonávání samostatně výdělečné činnosti. Počet cílových skupin v projektu není omezen, to záleží na zaměření projektu a plánovaných aktivitách.
S pozdravem
Dita Hůlová
externí administrátor ŘO pro oblast podpory 3.4 a 5.1
zpracováváme projekt pro B/ a ze zadání nám není jasné, zda může být cílová skupina pouze jedna a to "Ženy začínající podnikání a vykonávající samostatnou výdělečnou činnost", nebo můžeme připravit projekt i pro další dvě cílové skupiny "Ženy ohrožené na trhu práce" a "Ženy v předdůchodovém věku", s tím, že tyto dvě cílové skupiny nemusí zahájit podnikání. Mohou ale nalézt pracovní uplatnění, jako zaměstnanci?
Lze připravit jeden projekt pro tři cílové skupiny?
Autor: PODPORA_EA
Sdílet
Dobrý den,
rádi bychom v rámci projektu vytvořili síť poradců/konzultantů pro CS. Tito poradci by byli nejprve v rámci projektu proškoleni, následně by byli v projektu zaměstnáni. Chci se zeptat, zda je toto možné - tedy, zda může být proškolení zaměstnanců projektu klíčovou aktivitou a může být hrazeno z přímých nákladů projektu.
Děkuji
L.Plešková
Autor: PLESKOVA_L
Sdílet
Dobrý den,
chtěla bych si ujasnit vymezení žadatelů a partnerů, které souvisí z bodovým hodnocením za partnerství. Jak se pohlíží na hospodářskou komoru - jedná se o podnikatelský, neziskový nebo veřejný subjekt? A je oprávněným partnerem svazek obcí? Je považován za veřejný subjekt - místní samosprávu?
Děkuji za odpověď,
Lenka Bílková
Autor: BILKOVA_L