Zpět

Rozvoj specifických kvalifikací pro výrobu unikátního důlního zařízení do hlubinných dolů a komponentů ze specifických materiálů pro vědecké instituce

Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.04/92.00300

Projekt „Rozvoj specifických kvalifikací pro výrobu unikátního důlního zařízení do hlubinných dolů a komponentů ze specifických materiálů pro vědecké instituce“ je zaměřen na rozvoj specifických kvalifikací našich zaměstnanců prostřednictvím specifického vzdělávání zaměřeného na technologický rozvoj společnosti v oblasti důlní techniky pro těžbu strmě uložených slojí a na výrobu komponentů ze specifických materiálů pro vědecké instituce, ropovody, plynovody. Dalším cílem je také zajistit si kvalifikované zaměstnance, kteří se budou podílet na dalším technologickém rozvoji společnosti a budou schopni reagovat na nové trendy v odvětví.



Projekt je složen z těchto klíčových aktivit:



  1. Specifické vzdělávání se zaměřením na mechanizovaný komplex pro dobývání strmých slojí.

  2. Specifické vzdělávání se zaměřením na výrobu unikátních komponentů ze specifických materiálů pro vědecké instituce, plynovody a ropovody.

  3. Obecné technické vzdělávání.

  4. Řízení a monitoring projektu


 


Do cílové skupiny je zařazeno celkem 101 zaměstnanců – podpořených osob, kteří by měli absolvovat 28 různých kurzů. Výsledkem úspěšné realizace projektu by mělo být proškolení celkem 178 absolventů kurzů. Absolvováním specifických vzdělávacích akcí se tedy zvýší kvalifikační úrovně zaměstnanců, což je hlavní předpoklad pro rozvíjení našich strategických klíčových aktivit.



 

Kdy, kde, pro koho

  • Termín realizace: 1. 5. 2013 - 31. 10. 2014
  • Cílová skupina: Cílovou skupinou projektu jsou zaměstnanci společnosti OSTROJ a.s. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci jsou nepostradatelnou podmínkou fungující a prosperující společnosti. Stejně tak je důležité mít spokojené zaměstnance,protože jen tak budou ve svém pracovním procesu vyvíjet aktivitu a iniciativu a budou mít zájem na prosperitě společnosti. ; Na základě detailní analýzy a zpracování záměru projektu manažera a koordinátora s řediteli divizí a vedoucími zaměstnanci formou osobních konzultací byli vybráni konkrétní zaměstnanci pro konkrétní specifickou vzdělávací aktivitu. Výběr byl založen na stanovení současných a budoucích potřeb jednotlivých oddělení. Následně byly stanoveny návrhy řešení,ze kterých vyplynuly konkrétní specifické vzdělávací aktivity. Při určení cílové skupiny bylo dále přihlédnuto i ke strategickému plánu výroby a výhledu na další období. Mezi zaměstnance vybrané do cílové skupiny byli vybráni ti, kteří mají nedostatečné profesní kvalifikace pro nové technologické inovace a specifičnost výroby, nebo ti, kteří potřebují tyto kvalifikace rozšířit. Všichni tito zaměstnanci byli o této skutečnosti informováni a s účastí na projektu souhlasili. Vybraní zaměstnanci mnohdy s vedoucími zaměstnanci při výběru konkrétní vzdělávací aktivity pro zařazení do projektu přímo spolupracovali formou brainstormingu. Do cílové skupiny je zařazeno celkem 101 zaměstnanců - podpořených osob, kteří by měli absolvovat 28 různých kurzů. Počet úspěšně proškolených absolventů by v tomto případě mělo být 178. Někteří absolventi budou absolvovat dvě i více vzdělávacích aktivit s důrazem na vyšší specializaci. V cílové skupině jsou zapojeni zaměstnanci dělnických i TH profesí, objevují se mezi nimi jak vysokoškolsky a středoškolsky vzdělaní zaměstnanci, tak i zaměstnanci vyučení v technických oborech. Pří výběru zaměstnanců do cílové skupiny jsme kladli velký důraz na rovné příležitosti, a to včetně zařazení zaměstnanců do 25 let, tak i nad 50 let.

Příjemce

  • OSTROJ a.s.
  • IČ: 45193681
  • Sídlo:
    • Ulice: Těšínská
    • Číslo popisné: 1586/66
    • Městská část: Opava-Předměstí
    • Město: Opava
    • Kraj: Moravskoslezský kraj
    • PSČ: 74601
  • http://www.ostroj.cz

Financování (v Kč)

Operační program Zaměstnanost

  • Prioritní osa 1 - Adaptabilita
  • Investiční priorita: 1.1 - Zvýšení adaptability zaměstnanců a konkurenceschopnosti podniků
  • Výzva: EDUCA III

Více informací o projektu


 
16. 10. 2018