Zpět

Vzdělávání zaměstnanců společnosti DEKTRADE a.s. v roce 2011

Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.02/35.01752

Charakteristika hlavních cílů projektu:


Hlavní cíle projektu:-Rozvoj kvalifikace zaměstnanců v identifikovaných oblastech, zajištění jejich adaptability akonkurenceschopnosti žadatele-Inovace vzdělávacího systémuDílčí cíle:Rozvinout prodejní dovednosti pracovníků obchodního oddělení, naučit je lépe pracovat s klientemPosílit vedením týmů a řízení lidských zdrojů u vedoucích pracovníků, rozvinout jejich schopnost práce spodřízeným, naučit je lépe motivovat, pochopit základní ekonomické a finanční souvislostiRozvoj odborných dovedností a produktových znalostí pro vybrané zaměstnanceRozvoj PC dovedností a znalostí při využívání interního SWZnovuzavedení prezenční formy výukyPosílit využívání interních zdrojů vzdělávání vůči externímuTvorba interních modulůZdokonalení systému měření a mapování výsledků vzdělávání


Zdůvodnění potřebnosti projektu:


V rámci současné hospodářské krize došlo k organizačním změnám, s cílem maximálně zefektivnit chodspolečnosti a zvýšit obchodní výsledky. Identifikovali jsme řadu slabých míst jako je neefektivní systém školení,potřeba inovace interního SW apod., na jejichž odstranění nyní pracujeme. Tato reorganizace spolu s tlakem navyšší kvalitu a produktivitu práce má za následek vysoký tlak na zaměstnance, jejich zkušenosti a dovednosti.Interním auditem provedeném v 1 Q 2009 jsem prokázali nedostatky v znalostech z oblasti:- využívání interního SW- PC dovedností- obchodních a manažerských dovedností


- znalostí produktů a rozvoj technických dovednostíV rámci společnosti žadatele bylo v důsledku hospodářské krize realizováno školení od poloviny roku 2008zejména formou e-learningu. Jedná se o formu finančně šetrnou, zato dlouhodobou s postupným efektem, častozávislým na vůli samotných zaměstnanců se vzdělávat. Takovýto způsob vzdělávání se v současné době jevíjako neefektivní, na realizaci potřebné formy školení v odpovídajícím rozsahu ovšem nemá žadatel finančníprostředky.Projekt se zaměřuje na zvýšení kvalifikace zaměstnanců formou realizace koncepčních prezenčních školení scílem pomoci zaměstnancům vyrovnat se se současným tlakem, odstranit identifikované znalostní nedostatky vuvedených oblastech, stabilizovat zaměstnance na pracovních pozicích a tím zvýšit jejich adaptabilitu a pracovnímobilitu. Díky rozvoji práce s interním SW se zvýší produktivita práce, dojde k menšímu zatížení IT odděleníindividuálními konzultacemi, podpora manažerských dovedností se odrazí v kvalitě řízení a motivovánízaměstnanců, dojde k zvýšení obchodních výsledků realizací školení z prodejích dovedností, apod., tzn.zaměstnancům se rozšíří kvalifikace v požadovaném rozsahu. Dalším cílem je podpora interního školení tvorbouinterních školících modulů a inovace současného systému měření výsledků vzdělávání, tzn. zefektivnění systémuškolení do budoucna.

Kdy, kde, pro koho

  • Termín realizace: 15. 12. 2010 - 15. 12. 2011
  • Cílová skupina: Cílovou skupinu projektu tvoří mimopražští zaměstnanci na průřezu všemi pozicemi společnosti žadatele. Při; sestavování cílové skupiny byl dbán, mimo jiné, zřetel na poptávku po aktivitách projektu.

Příjemce

  • DEKTRADE a.s.
  • IČ: 48589837
  • Sídlo:
    • Ulice: Tiskařská
    • Číslo popisné: 257/10
    • Městská část: Malešice
    • Město: Praha
    • Kraj: Hlavní město Praha
    • PSČ: 10800
  • http://dektrade.cz/

Financování (v Kč)

Operační program Zaměstnanost

  • Prioritní osa 1 - Adaptabilita
  • Investiční priorita: 1.1 - Zvýšení adaptability zaměstnanců a konkurenceschopnosti podniků
  • Výzva: Školení je šance

Více informací o projektu


 
16. 10. 2018