Pomáháme vykročit vpřed

Tahle stránka je o konkrétních lidech, kterým evropské projekty pomáhají udělat první krok ke zlepšení života. Možná si říkáte, že pro většinu lidí peníze z EU přínos nemají, ale nenechte se zmást. Když se žije lépe těm nejohroženějším, daří se i celé společnosti.

Co mají naše projekty společného? Usnadňují cestu z nelehké situace těm, kteří to nemají na pracovním trhu tak úplně jednoduché. Právě s nimi se zde můžete seznámit. Padesátnice, mladá holka bez praxe, chlap se zdravotním handicapem, maminka s dítětem na mateřské - ti všichni patří mezi tisíce lidí, kterým Operační program Zaměstnanost změnil život.

Za každým z projektů jsou příběhy jako tyto - plné snů, ambicí, píle, ale i prosté lidské touhy po životním naplnění. Snad vám naše hrdinky a hrdinové ukáží, že evropské peníze jsou investovány smysluplně.  

Jitka peče voňavé dobroty

Markéta ví, že o syna je dobře postaráno

Jan dává nový život starému nábytku
Romana našla práci snů po padesátce Denisa získala potřebnou praxi Lepší prevence pro nás pro všechny

 

Většina peněz z Operačního programu Zaměstnanost již byla rozdělena mezi tisíce menších či větších projektů, které pomáhají zlepšit podmínky na pracovním trhu. V harmonogramu výzev najdete poslední možnosti, jak se do něj ještě zapojit. Navazující program je ale v přípravě, žádosti o dotace bude možné předkládat asi od konce příštího roku - aktuální vývoj průběžně zveřejňujeme na těchto stránkách.

Příběhy našich hrdinek a hrdinů zveřejňujeme i na Facebookutak nás sledujte 😊.